21 dní bez cukru – experiment

21 dní bez cukru

Priatelia urobila som taký experiment a dala som si dobrovoľne 21 dni bez cukru. Výsledky sú naozaj veľmi zaujímavé. Cieľom nebolo zníženie hmotnosti ani som do toho nešla s odporom a podobne. Prišlo to tak prirodzene. 🙂

Takže počas 21 dní som úplne vyradila všetok cukor a tiež aj umelé sladidlá. Jednoducho nič som nezjedla, kde sa tieto zložky nachádzali. Takže moja strava pozostávala prevažne zo zeleniny a ovocia, oriešky, semiačka, káva, maslo, syry, čaje a čistá filtrovaná voda bez chlóru.

Môj bežný deň vyzeral prevažne takto:

Raňajky – cca 7.00 káva Powerlogy Extra strong s maslom, 3dcl zelený čaj so zázvorom + 1PL Kolagén od Powerlogy.

Cvičenie vo fitku cca 10.00 (1-2x za týždeň), cviky na brucho core, TRX a SM systém.

Obed– cca 12.00 brokolicová kaša (brokolica+maslo+himalájska soľ) /asi 3x som si urobila aj kašu zo sladkých zemiakov a k tomu 1 parenica neúdená

alebo to bol obed v podobe 0,5 dcl ovocno-zeleninovej šťavy/smoothie napr. Zeler+mrkva+cvikla / mrkva+jablko / mrkva+cvikla.

Popoludní cca 15.00 Bezkofeinová káva od Powerlogy s maslom, 3dcl harmančekový čaj s 1PL kolagénom

Večera 18.00 1 domáce jablko, 1 pomaranč/ 2 jablká

Počas takého to stravovania som ani raz nepocítila nedostatok cukru, žiaden hlad, nemala som chuť na nič nezdravé, práve naopak cítila som sa výborne, sviežo, ľahko, vitálne čo som spozorovala aj vizuálne.

Už počas prvých dní (2-3 dní) som zaznamenala lepší pocit – taký pocit ľahkosti a vitality. Po 5 dňoch som spozorovala viditeľné zlepšenie pleti a celkovo pokožky. V 11 deň som urobila domáci chlieb zo špaldovej múky (bez cukru). Dala som si len 3 malé krajce a zistila som, že mi múka nerobí dobre – mala som pocit takej ťažkosti, múka bola pre mňa zle stráviteľná a nastal aj pocit nervozity. Takže od toho dňa som vyradila aj všetku múku. Od tejto konzumácie múky mi po 2 dňoch bolo opäť lepšie a cítila som sa skvelé, pleť je opäť rozžiarená a pociťujem znovu viac energie . Po 19.dňoch som si neskoro večer pred spaním dala syr, pretože som mala naňho veľkú chuť, ale bola to chyba lebo ťažko sa mi zaspávalo, mala som zlý pocit na žalúdku až pálenie záhy. Ak som syr jedla na obed všetko bolo OK, ale neskoro večer to už nebolo pre mňa dobré. Celkovo som zistila, že mliečne výrobky mi večer a pred spaním nerobia dobre.

Takže zo svojho stravovania som úplne počas týchto dní vyradila cukor, umelé sladidlá, s tým som samozrejme vyradila aj všetky produkty, polotovary, ktoré obsahujú éčka atď… + múku. Z mliečnych výrobkov mi ostalo len obyčajné naše slovenské maslo, ktoré je pre mňa veľkou závislosťou a naozaj nedokážem sa ho vzdať :D, tak ho nechávam naďalej vo svojom jedálničku. Bez mäsa som skoro pol roka, čo mi tiež veľmi prispelo k lepšiemu tráveniu.

Počas týchto dní som zaradila a pravidelne užívala Kolagén od Powerlogy a jablčnú vlákninu.

Ak to celkovo zhodnotím tak psychický aj fyzický sa teraz cítim oveľa lepšie, moja pleť a pokožka je čistejšia, vlasy a nechty sú zdravšie, pevnejšie a krajšie. Obnovili sa mi chute na prírodne potraviny – zvýraznená chuť ovocia a zeleniny. Moja váha klesla o 2kg, ale upozorňujem, že to nebolo účelom môjho experimentu. Celkovo od môjho uvedomenia sa – to znamená uvedomelý pohľad na stravovanie a cvičenie som do dnešného dňa (august-november) schudla 13kg (predtým 70kg, teraz 57kg) a to bez akéhokoľvek odopierania jedla a bez nadmerného cvičenia.

Zlepšenie:

  • Najviac pokožka
  • lepšie trávenie
  • lepší pocit
  • viac energie
  • omladenie

Týchto 21 dní nebolo len o cukre, ale zamerala som sa aj na psychiku a každý deň som si vždy našla ráno a popoludnie čas pre seba a v pokoji vypila kávu, čítala knihu, čo mi veľmi pomohlo odstrihnúť sa od dennodenného zhonu a stresov, ktoré sú všade naokolo 🙂 Pár veci som si uvedomila a pochopila, že najdôležitejšie je, aby najprv sám človek bol v pohode a zmýšľal pozitívne a tým pádom sme príkladom aj pre ďalších ľudí okolo nás.

Každý z nás to dokáže. Je len na nás či budeme ideálnymi pacientmi v tomto veľkom farmaceuticko-potravinárskom priemysle. Je len na nás či sa im podarí v nás tie závislosti vyvolať alebo nie. Pretože tento biznis nemá nič spoločné so zdravím! Som pevne presvedčená, že  uvedomením sa a zmenou stravovania sa dokáže človek vyliečiť sám bez akejkoľvek chémie. Čítajte čo kupujete sebe a svojim deťom, pretože len vy sami ste za svoje zdravie a zdravie svojich deti zodpovední.

To nie je pre mňa koniec, ale pokračujem ďalej 🙂  Kto chce pokojne sa môžete ku mne pridať. Alebo vyskúšajte si to aspoň 7 dní a sami sa presvedčíte 🙂 Pamätajte – Toto nie je o žiadnom nútení ani vydržaní, ale UVEDOMENÍ SA! Všetkého máme dostatok a preto každý z nás sa môže stravovať akokoľvek chce – máme na výber 🙂

Majte krásny a pohodový deň

Vaša trénerka Veronika