Ak chceme niečo budovať, je potrebné začať od základov

V praxi sa mi jednoznačne potvrdilo, že je potrebný komplexný prístup!

MYSLENIE je základ!

Priatelia, určite ste už zažili, to že ste mali skvelú náladu, no stretli ste človeka negatívne naladeného a stiahol vás na jeho úroveň. Prečo skôr podľahneme negativite ako pozitívnej energii? Zamýšľala som sa nad tým a často o tom rozprávam s ľuďmi. Je potrebné pochopiť, že nie ten tzv. negatívny človek ovplyvnil moju náladu a preto sa teraz necítim príjemne, ale ja sama som mu to dovolila. Každý z nás vie ovplyvniť ako sa cíti. Viete si predstaviť, že ste doma, máte skvelú náladu a domov príde váš partner/manžel… a vy už cítite, že niečo mu je. Ale vy si aj napriek jeho zlej nálade stále idete to svoje – ste šťastná a on sa naladí (ja to tak nazývam) na vašu vibráciu a už ste dvaja šťastní ľudia. Aké by to bolo skvelé, že?

Je naozaj potrebné zastaviť sa a zamyslieť. Nie sú to len nejaké moje ezoterické výmysly, že negatívna energia ovplyvňuje aj naše telo. Je to proste tak a každý z nás ak sa sám začne vnímať to hneď spozná sám na sebe.

Za mnou často chodia ľudia, hlavne ženy, že potrebujú schudnúť. Ja sa pýtam čo vás naozaj ku mne priviedlo? Dostávam odpovede typu – no lebo chcem schudnúť, chcem vedieť ako sa mám stravovať, ako mám cvičiť, viem, že ak chcem schudnúť „musím“ cvičiť a zmeniť stravu, nemám pevnú vôľu

OK hovorím v poriadku – nevedomosť, neuvedomelosť, presvedčenia – nevedia, že nevedia. Je to v poriadku každý z nás sa zaujíma o niečo iné. Veľmi ma baví práca s ľuďmi, rozprávanie, počúvanie a k tomu stravovanie a pohyb. OK ideme ďalej…

Ak chceme niečo budovať, je potrebné začať od základov

  1. Priberám? Najprv zistím čo to spôsobuje – idem až do hĺbky, pýtam sa prečo…
  2. Aké sú moje presvedčenia ? Napr. ak chcem schudnúť „musím“ menej jesť a viac cvičiť … lebo som to niekde čítala a každý to hovorí.
  3. Staré presvedčenia a programy nahradím novými. Napr. Len ja sama som zodpovedná za to čo zjem a ako sa budem cítiť. Vážim si samu seba a preto si vyberám kvalitné jedlo.
  4. Stanovím si svoje štandardy – viem, že napr. lepok mi nerobí dobre (ťažko mi trávi, pociťujem únavu, nič sa mi nechce, mám rôzne prejavy na koži…) tak hľadám alternatívu. Niekto mi ponúka jedlo, kde je lepok? Pýtam sa sama seba (vediem vnútorný dialóg) – aké sú moje štandardy? Viem čo mi to spôsobí (lebo som si to na sebe už otestovala), dám si to aj napriek tomu a budem za to znášať následky, alebo popremýšľam, ako inak by som si jedlo vedela skombinovať? Vždy znášate následky len vy a nie ten človek, ktorý vám to ponúka.

Začnime od myslenia

Všetko začína v hlave. Preto negatívna energia v podobe zakorenených presvedčení, pesimizmus, rôzne strachy, to všetko vplýva na naše fyzické telo. Telo nám to krásne zrkadlí v podobe bolesti, chorôb, ktoré cítime. Následne sa necítime dobre, čo znamená, že nemáme energiu, nemôžeme robiť čo nás napĺňa (práca), potom sa to odzrkadľuje na našich vzťahoch – nie sme šťastní.

„Povedz mi čo ťa boli a ja ti pripomeniem to čo už dávno vieš.“

Pri konzultáciách to rozoberieme formou koučingu a ty začínaš chápať súvislosti – uvedomíš sa, tzv. ťa postrčím naspäť na tvoju cestu uvedomenia 🙂

Máme oblasti života – práca, vzťahy, zdravie, peniaze atď… a každá z týchto oblastí ma ďalších nespočetne množstvo oblastí a tie oblasti majú ďalšie oblasti a je už len na nás prísť na to, kde je potrebné uvedomenie a následne vykonať zmeny.

A až potom začíname riešiť stravu a pohyb. Postupne krok za krokom vyradzujeme a nahradzujeme, vnímame čo sa deje v tele a ako to pôsobí na psychiku. Po jedle a po cvičení pozorujeme pocity, náladu, energiu počas celého dňa. Testujeme sami na sebe a tak si postupne vieme určiť vlastné štandardy. Takýmto spôsobom do detailov prejdeme od myslenia cez pocity, po stravu, pohyb až sa z toho stane zvyk a zvykom dosiahneme trvalé zmeny (to je cieľ).

Tak čo, chcete rýchlo schudnúť alebo zamyslieť sa a byť šťastní? Výber je na vás 🙂

Aj o tom a viac sa dočítate v mojej knihe Uvedomenie Sa 

V prípade záujmu o tréningy a konzultácie ma kontaktujte emailom na veronika.ocipova@gmail.com

S pozdravom

vaša trénerka Veronika 

Ak sa vám článok páči, môžete ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku. Ďakujem