Ako sa UVEDOMIŤ?

AKO SA UVEDOMIŤ?

Odkedy sa u mňa prejavila viditeľná zmena sa ma čím ďalej tým viac ľudí pýta, ako som tak dokázala schudnúť? Ako sa stravujem a čo som obmedzila? Koľko krát cvičím a aké cviky mi k tomu pomohli?

Spočiatku som priznám sa ani nevedela ako zareagovať, pretože úprimne, mojím zámerom nebolo chudnutie a ja som si ani sama nevšimla, že som schudla 17kg, len oblečenie mi to ukázalo a teraz si nemám čo obliecť 😀

No uvedomila som si, že všetko to začalo pred polrokom (leto 2017) UVEDOMENÍM si samej seba a dokončením mojej knihy.

Prečo stále hovorím o tom uvedomení???

Pretože to je to najpodstatnejšie na tom všetkom! Uvedomiť si, že telo ktoré máme a pozerať sa naňho ako na prostriedok prostredníctvom, ktorého môžeme robiť to čo nás v živote baví a napĺňa. Práve to, že VEDOMIE a TELO patria k sebe. Vedomie to je moje JA – moja podstata – moja intuícia a telo, je prostriedok na to, aby som išla tam kam potrebujem, rozprávala s ľuďmi s akými chcem a robila to čo chcem. A preto sa k môjmu telu správam slušne a doprajem mu takú výživu, aby mohlo v čo najlepšom stave plniť funkciu, na ktorú tu na tento svet prišlo. Pretože z istého dôvodu sme tu prišli, narodili sa do svojho tela, ktoré si privlastňujeme, ale často zabúdame, že je potrebné sa oňho aj patrične starať. To uvedomenie, že moje vedomie si vybralo práve takéto telo a takýchto rodičov.

Na to príde človek práve vtedy ak je buď na úplnom dne alebo až priveľmi šťastný. U mňa to uvedomenie prišlo, keď som bola na dne. A to tak, že som svoje telo doviedla do stavu, kedy som už nemohla robiť to čo ma robilo šťastnou – následky, choroby …(Konkrétne o tom sa rozpíšem v inom článku). A prídete do stavu kedy si poviete a DOSŤ!

Až po tomto uvedomení som zo dňa na deň prestala jesť mäso, bez ktorého som vtedy nemohla existovať. Postupne som svoje telo začala sledovať aké potraviny a aké cvičenie mu robí a nerobí dobre. Riadila som sa intuíciou – to je ten prvotný pocit, ktorý mi vo vnútri naznačil či áno alebo nie.

Postupne som prichádzala na to, že bez mäsa sa cítim oveľa lepšie – ľahšie trávenie. Potom bez múky som sa cítila ešte lepšie- žiadne nadúvanie, zápcha. Bez mliečnych výrobkov opäť lepšie – žiadne zahlienenie. Bez cukru najlepšie – čistejšia pleť, žiadna bolesť hlavy a únava…

Moja intuícia na čas vyradila silové tréningy s činkami a začala som opäť od začiatku a zľahka cvičiť a poviem vám, že EGO som nechala pred fitkom a cvičila ako začiatočník. No tento krát som si dala väčší pozor na techniku, dýchanie a viac som sa sústredila na to čo cvičím.

Až po týchto zmenách, čiže len počúvaním môjho pocitu som sa začala cítiť lepšie a k tomu môžem povedať už len ako bonus som schudla. Táto zmena u mňa trvala pol roka a pokračuje naďalej.

A čo je najdôležitejšie v živote? No predsa cítiť sa fajn a byť šťastná 🙂

Som o tom presvedčená, že ak by sa hocikto z vás začal riadiť svojim skutočným pocitom, tak by dospel k svojmu šťastiu. Lenže často krát nám v tom bránia naše programypresvedčenia, že? No každý človek, je na určitom svojom stupni duševného vývoja a preto sme tak rozdielni v myslení. Je to v poriadku, pretože každý sme si tu prišli odžiť ten svoj príbeh.

Takže …

Nepýtajte sa čo máte jesť, kedy aj vy tak schudnete, ale pýtajte sa sami seba či vám je takto dobre ako žijete, či vám vyhovuje strava a pohyb aký máte, či vám vôbec vyhovuje život aký žijete? NIE? Tak máte možností… možnosti to ZMENIŤ! Neviete ako? Pýtajte sa sami seba, veď všetky odpovede viete len vy.

Chcete sa naučiť cvičiť? V tom vám viem poradiť. Čo sa týka stravy aj na to vám odpoviem, ale je to aj tak len z môjho pohľadu, pocitu to čo robí dobré len mne. Tak ako som ja skúšala sama na sebe, vyskúšajte aj vy a uvidíte.

Chcete si dať koláč? Dajte si! Je vám po ňom zle? Máte možností, buď si ho dáte aj nabudúce a to, že vám je ťažko vám nevadí alebo si ho už viac krát nedáte a skúsite zdravšiu alternatívu, alebo si uvedomíte, že vy ten koláč vlastne ani nepotrebujete. Chcete jesť mäso? Tak jedzte. Všetko je to také jednoduché, len ľudia z toho robia vedu a biznis s jedlom navôkol nás, nám vnucujú svoje programy a my už úplne utlmení cukrom, vôňou a obrazom, len prikyvujeme a platíme a svoju intuíciu už ani nepočujeme.

Priatelia, riaďte sa svojim pocitom, jedzte bez pocitu akéhokoľvek obmedzovania, cvičte s radosťou a pocítite aj vy tú vnútornú blaženosť – pocit šťastia 🙂

V prípade akýchkoľvek otázok má neváhajte kontaktovať správou na FB Veronika Očipová – Fitness&Motivácia alebo emailom veronika.ocipova@gmail.com

S pozdravom

Vaša trénerka Veronika