Berte život s ľahkosťou

Spomeňme si, keď sme boli malé deti, nemali sme skoro žiadne problémy, smiali sme sa, zabávali a hrali a bolo nám hlavne jedno čo si o nás kto myslí. Pamätáte, že? Dospelí sa nám snažili rozkazovať no nie vždy dosiahli to čo nám prikázali 😀 buď sme za to, že sme ich neposlúchli dostali väčšinou nejaký trest. Ako sme tak rástli, ľudia okolo, nás svojimi názormi a svojím pohľadom na svet formovali podľa svojich predstáv.

“Môžeš plakať v minulosti alebo môžeš na sebe makať a meniť tak svoju budúcnosť.”

Aj napriek všetkému čo sme prežili mali by sme si uvedomiť, že je to len náš život a len my vieme ovplyvniť ako budeme žiť, už sa vieme sami rozhodovať, kde budeme, s kým budeme a čo budeme robiť. Viem je to ťažké, ale ak ste zažili v živote niečo zlé, tak viete, že vy takto žiť nemusíte, museli ste, ale už nemusíte už je to len na vás či budete mať život podľa svojich predstáv a svojim deťom dáte príklad ako sa má žiť aby boli šťastné alebo im odkážete zle zdedenú výchovu po svojich rodičoch.

“Niektorí ľudia sú pre mňa vzorom, vzorom toho kým nikdy nechcem byť.”

Takisto viem, že okolo nás sú aj ľudia, s ktorými máme problémy aj keď my sa snažíme s nimi vychádzať čo najlepšie. Lenže je to opäť na úkor nás , len my sa tým trápime, zbytočne nechajme to tak nestojí nám to za to.

“Radšej budem sama ako by som mala mať okolo seba falošných ľudí.” Veronika

Nebojte sa, aj keby ste ostali sami, venujte sa sebe, rozvíjajte sa, vzdelávajte sa a tí správni ľudia si vás nájdu 🙂

“Buď takým človekom akého by si rád stretol.”

Naša myseľ dokáže veľa. Ani si neviete predstaviť čoho všetkého sme schopní. Len správnym a pozitívnym myslením dosiahneme všetko čo si vieme predstaviť.

Robíte niekedy aj vy také veci, ktoré ste robili v detstve a prinášali vám úžasné pocity? sem tam alebo už vôbec nie? mali by ste začať, nie je to detinské …skúste…

Usmievajte sa je to nádherný pocit, skúste sa len tak na niekoho usmiať 🙂 alebo aký je super pocit ak si doma pustíte svoju obľúbenú hudbu a tancujete, alebo idete po meste a počúvate svoju obľúbenú hudbu a ten pocit, že vám je tak super. Alebo keď docvičíte ako perfektne sa cítite. Alebo idete na večernú prechádzku so svojim priateľom a nič len sa tak úprimne rozprávate o živote a ste šťastní, že práve vy máte takého skvelého partnera. Alebo  keď ste niekde v čakárni a niekto vám niečo vtipné píše a vy sa zdržiavate smiechu, alebo keď sa na niečo tak veľmi tešíte ako malé deti a neviete sa dočkať, alebo keď máte narodeniny a neviete sa dočkať toho dňa a pritom sa tvárite, že také niečo neoslavujete a je vám to jedno a pritom čakáte koľko ľudí vám bude gratulovať, alebo ten pocit keď ste niekde na dovolenke pri mori a vašou jedinou starosťou je čo budete jesť a či sa pôjdete okúpať do mora alebo do bazéna, alebo keď si dávate vašu obľúbenú sladkosť … presne také pocity ako keď sme boli deti a nič nás netrápilo 🙂

Daj si ten čokoládový koláč, prechádzaj sa v daždi, jazdi so spustenými oknami, spievaj, tancuj, rozprávaj sa s cudzincami, usmievaj sa na ľudí okolo, objímaj blízkych, prejdi sa po tráve bosá, zdriemni si, miluj, skúšaj nové veci, smej sa vždy, keď dostaneš šancu, pomáhaj druhým… ale hlavne ži NAPLNO, aby si potom nemala výčitky, pretože na tie je život prikrátky!

Nepestujme v sebe nenávisť, hnev, frustráciu atď … radšej sa skúsme viac usmievať, viac premýšľať pozitívne, správať sa k druhým lepšie a tiež aj my sami budeme lepším človekom.

Buďte šťastní

Vaša trénerka Veronika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.