+421 908 409 560

BESEDY

Po dopísaní mojej knihy Uvedomenie Sa, som dostávala často otázky čo to uvedomenie je, ako sa postaviť teda k stravovaniu a cvičeniu a celkovo k životu. Preto som zaviedla besedy, ktoré organizujem v našom meste Veľký Šariš 1x mesačne. Rozprávame sa o témach, ktoré zažíva mnoho ľudí, ako rôzne oblasti v našom živote ovplyvňuje to, že priberáme, že nám nechutí jesť, prípadne až veľmi veľa jeme, prečo nás to láka ísť do extrémov aj čo sa pohybu týka, buď sa nám nechce cvičiť alebo naopak až príliš často cvičíme.

Sama som si prešla veľkými extrémami aj v stravovaní aj v cvičení a celkovo som zmenila aj moje myslenie.

V súťažnom období som bola úplne iná ako som teraz. Kedysi som si myslela, že cieľ, medaila, sila, víťazstvo je to najdôležitejšie v živote. Ísť až za hranice svojich síl, isť do extrémov bola pre mňa vtedy jediná cesta. Spravila by som naozaj všetko pre víťazstvo. Aj to čo si neviete predstaviť. Pre mňa neexistovala budúcnosť a otázka čo bude?! Čo ak?!

A tak som sa posunula ďalej, a teraz pozerám na seba ako na úplne iného človeka, ktorý v sebe pomaly vytráca tieto už teraz pre mňa nezmyselné hodnoty.

Hoci ma to k silovému tréningu stále ťahá, ale už s pokorou, bez ega, len tak pre seba.

No bolo potrebné si tým prejsť a preto aj vám stále vravím, všetko s mierou, postupne, nechcite všetko naraz, pretože všetko vás doženie. Čo do toho dáte to sa vám vráti.

A teraz za každú medailu a pohár platím, no prijímam to s pokorou a radosťou, že už môžem 🙂 , pretože som to tak sama chcela. 🙂

Človek dosiahne všetko čo chce, ale pýtajme sa sami seba či to naozaj za to stojí???

Zdravie predsa len máme jedno. Keď vyhrávate všetci sú s vami, no v chorobe, či bez popularity zistite, že ste ostali sami.

Upokojila som sa a nahliadla do svojho vnútra…

Krásna jednoduchosť… Cesta prijatia…
Bez tela, bez myšlienky a predsa v podobe človeka som tu. 
So všetkým čo k tomu patrí. 
To som ja.
Momentálne stotožnená len so svojim vnútrom.
Viem kam ísť a čo robiť, v takej ľahkosti, jednoduchosti.
Nechávam sa unášať na loďke s prúdom, odhodila som pádla a len sa uvoľnená nesiem.
Tempom pre mňa príjemným, v krásnom okolí, s vnútorným šťastím, pocitom krásnym, blaženým a pokojným.
Niet kam prestúpiť ani vystúpiť.
A nie je ani dôvod. Pozerajúc srdcom vpred.
Cestou prijatia som našla znovu nájdené to čo skutočne v sebe mám. Všetko je dobré.
Tá sila je neskutočná! A tá tvorivosť!? Tvorivosť, ktorá prichádza z tichosti až mám pocit nekonečného šťastia, pocit úplného naplnenia celej podstaty môjho bytia, ani to poriadne slovami opísať neviem.
Písala by som a písala …
No máme to všetci v sebe stačí len nájsť si čas nahliadnuť.
Taký je život môj tu na Zemi.
Život jednoduchý, šťastný a to stačí.
To stačí.

To je uvedomenie…

Beseda Veľký Šariš – Čajovňa (fotky) s ochutnávkou Powerlogy, pri príjemnej hudbe medzi skvelými ľuďmi. Priatelia som vám vďačná, že vás mám 🙂

Krásne je to uvedomenie 🙂
Veronika Očipová