Bolesť, nadváha, kde je príčina?

Ľudové múdrosti a karma

Doktor Šavlík to krásne vystihol, keď povedal: „Celá vedecká medicína nie je nič iné než zložité klopotné a nákladné potvrdzovanie právd ľudových prísloví.”

Je potrebné sa zamyslieť a vrátiť sa k tomu čo hovorili už naši starí a pra-starí rodičia. Pred istým časom som dala zdieľať taký obrázok, kde boli napísané múdrosti starých liečiteľov:

  • Nebolí ťa chrbát, ale ťarcha, ktorú nosíš.
  • Nebolia ťa oči, ale nespravodlivosť, ktorú vidíš.
  • Nebolí ťa hlava, ale myšlienky, ktoré v nej máš.
  • Nebolí ťa hrdlo, ale zaseknuté slová v ňom.
  • Nebolí ťa žalúdok, ale to čo ťažko vieš stráviť.
  • Nebolí ťa pečeň, ale hnev, ktorý sa v nej hromadí.
  • Nebolí ťa srdce, ale nedostatok lásky.

Asi na tom niečo bude, čo poviete?

A dá sa isť ešte hlbšie. Lenže my to často takto nevnímame. Niečo nás zabolí a hneď prvé, čo urobíme? Sme naštvaní, túto bolesť nechceme a tým si vytvárame ešte väčší odpor, čiže sa nám bude opakovať. A hneď druhé čo nás napadne je aké lieky si mám vziať aby to prestalo? Lekár – autorita. To píšem aj v mojej knihe, že takto povrchne nič nevyriešime – len dočasne.

Už čokoľvek čo nás bolí – nadváha, psychické problémy alebo niečo čo nám spôsobuje nepríjemné stavy na tele sme si spôsobili SAMI. Jediné čo pomôže je všetko PRIJAŤ bez odporu. Viem ľahko sa to píše, keď mi bolo najhoršie a čakala ma operácia, 3 noci som v bolestiach nespala, tak som si povedala: „OK prijímam to, lebo si týmto mám prejsť ( a keď si týmto mám prejsť, tak si tým aj prejdem) a radšej budem myslieť pozitívne, lebo situácia je len situácia a vždy to je len o mojom postoji. Lenže je rozdiel myslieť pozitívne len navonok, že sa usmievam a vo vnútri ma čosi zožiera a je rozdiel myslieť pozitívne aj svojim vnútrom. Keď myslím pozitívne aj svojim vnútrom – som šťastná aj vďačná za všetko čo sa mi deje a čo mám a s optimizmom žijem napriek všetkému – veď vždy sa niečo deje. Prešlo to, som tu a aj keby som tu nebola je to v poriadku, tak to malo byť. Každý z nás má určené čo zažije, kedy sa uvedomí a či sa uvedomí. Viete karma je karma, a aj František Drtikol to pekne napísal: „ Každý čin, či už dobrý, alebo zlý, každá myšlienka, slovo, vrazí do priestoru, opíše kruh a vracia sa späť do bodu, odkiaľ vyšla. To je karma.”

Pretože to čo robím tebe – robím sebe. A práve to je potrebné si uvedomiť, že všetci sme jedno, akurát, že navonok inak vyzeráme. Sama v súčasnosti prežívam stavy už na fyzickom tele, kedy som druhých posudzovala, za to čo robia a ako vyzerajú – viete také to povrchne, keď ani o tom človeku nič neviete a súdite aký je (napr. že ako sa mohla dostať do takého stavu, ako môže jesť to a to, prečo sa ten človek stravuje tak nezdravo, až s takým odporom pozeráte na druhého …) čistý odpor – neprijatie, a mne sa teraz deje to isté – no čo, je to v poriadku 🙂  Áno bola som neuvedomelá, priznávam, ale ďakujem za to, že som si toho vedomá, pretože to čo sa mi deje je v poriadku, prijímam to a prijímam to s radosťou 🙂 Nie len pri mojej práci, ale tak celkovo, keď rozprávam s ľuďmi čo všetko sa im deje hovorím, bez toho, aby ma to vzalo a prejavila som ľútosť, poviem len to, že všetko je v poriadku. Väčšinou nechápu, že ako môže byť všetko OK, keď sa mi dejú takéto hrozné veci? No, je to v poriadku, pretože ako Drtikol povedal, to čo ste niekedy vypustili už k vám „prišlo“. Len prijať – odpustiť (podľa toho čo) a s radosťou, buďte radi, že to už prišlo a vy si to už aj uvedomujete – s vnútorným pokojom a ak to takto prijmem tak sa to nebude opakovať. Ak som neuvedomelá, alebo myslím si, že je to ťažké, že sa to nedá, že to chce čas, že to nie ja , ale oni sú navine, tak sa to bude opakovať až do uvedomenia.

Uvediem vám jeden príklad. Niekedy v mladosti ste odsúdili nejakého muža (alebo viacerých), ktorý podvádzal svoju ženu a o pár rokov sa to udialo vám, že vás muž podviedol, vás to natoľko vzalo, že máte už z tej negatívnych emócií bolesti aj na fyzickom tele väčšinou v oblasti krížov, ženských vecí, obličiek a k tomu vám ťažko trávi a nemôžete len tak hocičo zjesť. Hmmm lenže vy riešite, už len následky, chodíte po lekároch, beriete lieky a vám je stále rovnako alebo horšie. Hnev sa prejavil v oblasti trávenia – žalúdok, možno pečeň a k tomu neprijatie mužovej nevery, neodpustenie, narušené vzťahy…  A teraz si to prečítajte od konca a prídete k príčine. Alebo som niekedy dávno odsúdila a posudzovala ženy, ktoré boli obézne a teraz po rokoch sa mi deje to isté… hmm  Priatelia a to je len jeden z reálnych príkladov, ktoré som v praxi s ľuďmi zažila.

Pretože, to čo robím tebe – robím sebe. A to je potrebné si uvedomiť.

Priatelia všetko je v poriadku, aj keď sa hocičo deje. Len prijať to čo ste vypustili 🙂 a s radosťou a vnútorným pokojom.

Prajem vám uvedomenie

S pozdravom

Vaša trénerka Veronika

Aj o tom a viac píšem v mojej knihe Uvedomenie sa, ktorú si môžete zakúpiť priamo u mňa mailom na veronika.ocipova@gmail.com alebo v kníhkupectvách Panta rhei, Martinus a pod.

Ak sa Vám článok páči, môžete ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku. Ďakujem