Cestou Uvedomenia

Pýtate sa ma, ako sa môžete cítiť dobré, ako sa správne stravovať a cvičiť, tak aby výsledky neboli len krátkodobé. No premýšľala som ako by som vám to vysvetlila a v podstate aj to je základ mojej pripravovanej knihy Uvedomenie Sa.
Bola som sa prejsť a cestou ma napadlo takéto obrazné prirovnanie, kde som urobila aj fotku a vysvetlím to takto:
Náš život je ako cesta, po ktorej ideme – ak ideme cestou (uvedomenia), poväčšine je všetko fajn, stravujeme sa a máme pohyb taký aký nám vyhovuje a dobré pôsobí na naše telo. Cítime sa OK, pretože sa riadime svojou intuíciou – skutočným pocitom. Jasné sem tam príde kopec, príde sklon, vyskytnú sa kamienky na ceste, ale to je v poriadku, pretože je to prirodzené na našej ceste – sú to tzv. skúšky.
No akonáhle sa prestaneme sústrediť, niečo nás vyruší (ľudia, situácie) až tak, že sa odkloníme z našej cesty – vybočíme, tak môžeme pocítiť nepríjemne bolesti, necítime sa OK, pretože na okrajoch cesty sú rôzne prekážky – kríky, stromy, ploty, jamy a čím ďalej, tým viac vybočujeme, tým horšie nám je a samozrejme, tak ako dlho sme mimo cesty, tak dlho trvá kým sa na cestu opäť vrátime (následky – Ak som sa roky nezdravo stravovala a priberala, nemôžem chcieť byť za pár dní chudá a zdravá) …
A presne tak to je s našim životom. Ak si uvedomíme, aká strava a pohyb je pre nás vhodná cítime sa OK – ideme po ceste, ale akonáhle sa  riadime mysľou – egom a do toho negatívne emócie – hnev, zlosť, posudzovanie, kritizovanie iných ľudí, výčitky, nespokojnosť s vlastným životom, prácou, vzťahom, tak sa odkláňame od našej cesty, necítime sa OK, nechce sa nám cvičiť alebo len sa premáhame, nemáme vhodnú stravu a k tomu našim negatívnym myslením a následným postojom vnímame aj ďalšie situácie ako negatívne.
Preto je potrebné riadiť sa svojou intuíciou vo všetkom -stravovanie, pohyb, vzťahy, láska, práca… na to je potrebné najprv mať vlastný pokoj, nájsť si čas len pre seba, spomaliť, nestresovať, meditovať – ísť za svoje myšlienky…
Riaďte sa svojim pocitom, pretože len vy viete čo je pre vaše telo najlepšie. Nevie to žiaden osobný tréner, lekár ani výživový poradca, môžu vás len nasmerovať na vašu cestu. Neísť podľa nastaveného systému (tréningový, stravovací plán), ktorý niekto niekedy nastavil. Všetko máte v sebe! Len vy viete čo vám škodí a naopak prospieva.
Ak to tak celé zhrniem, či už ideme po ceste alebo mimo nej, všetko je aj tak v poriadku, pretože každý smer nás má niečo naučiť. Ide len o to čo si uvedomíme.
Keď ja vybočujem z cesty vždy si poviem Všetko je v poriadku. Aj napriek situáciám, ktoré mi nie sú príjemne, myslím pozitívne, pretože ten kúsok nášho pozemského života je len hra – aj tak o nič nejde a pozitívnym myslením nič nepokazím (dobré priťahuje dobré), narozdiel od negativity, ktorá priťahuje ďalšiu negativitu a takisto aj negatívne pôsobí na ľudské telo.
Priatelia, či už idete po vašej správnej ceste alebo ste mimo nej, riaďte sa svojou intuíciou a myslíte pozitívne. 🙂
S pozdravom
Vaša trénerka Veronika