Chcem schudnúť, ale mám rada sladké! Čo s tým?

Chcem schudnúť, ale mám rada sladké! Čo s tým?

Tento článok je venovaný všetkým ľuďom v prvom rade ženám, ktoré majú rady sladké no vyčítajú si, že tú čokoládu zjedli a následne sa idú trápiť behaním.

Milé ženy, mnohé vieme aké to je, keď nás prepadne chuť na sladké. Sama to dobré poznám, pretože aj ja som niekedy mala stavy, keď by som pred cyklom zjedla aj „regál“ sladkého a nevedela som si pomôcť. Jednoducho telo to chcelo a ja som to nedokázala ani svojou vôľou ovplyvniť a bojovala som s tým. Nepomáhalo si dať najprv ovocie, ani nič zdravšie, pretože aj tak som nakoniec tej „čokoláde“ Milke podľahla a až potom som bola spokojná. Spokojná? Len na pár minút, pretože prišli výčitky, že som to zjedla a že priberiem. Neprijala som to a hnevala som sa sama na seba – negatívne emócie. Vlastne som bola každý mesiac v bludnom kruhu.

Ako z toho von?

Je potrebné si uvedomiť aké sú moje ciele, čo chcem dosiahnuť.

Napríklad – Mám nadváhu 10kg – chcem schudnúť.

OK, pýtam sa PREČO chcem schudnúť?

…Lebo sa necítim vo svojom tele príjemne a nepáčim sa sama sebe…

⇒ PREČO sa necítim príjemne a nepáčim sama sebe?

…Lebo  jem sladkosti a jedlá (je mi jedno v akej kvalite), ktoré mi tento stav spôsobujú.

⇒ PREČO jem takéto jedlá, ktoré mi škodia?

Prečo? Zamyslím sa…. hmmm…

A doplním si, napr. lebo mám stresy v práci a “musím” si to sladké proste dať!

⇒ Dopriať si sladké je OK a pýtam sa ďalej PREČO mám stresy?

… Lebo …. a takto sa môžeme pýtať až kým prídeme k príčine priberania….

Celkovo mi rozhovoroch s klientkami vyjde to, že – nemajú rady samu seba – čiže nedostatok sebalásky…

Často čo si ešte všímam je, že sme v minulosti posudzovali  ženy, ktoré mali nadváhu a čudovali sme sa ako mohli do takého stavu dôjsť??? A teraz ja som v takom stave…

…hm ako je to možné?

Po prvé nedostatok sebalásky je neprijatie samej seba – odpor k sebe, neprijímam situáciu v akej som, nie som vďačná.  A po druhé odsúdila som ženy s nadváhou. To vlastne znamená, že som odsúdila samu seba! je potrebné pochopiť, že všetci sme na jednej úrovni (jedno vedomie) – ja som ty a ty si ja !

Keď posudzujem teba za to v akom si stave, neprijímam to – odpor – posudzujem seba – neprijímam sa.

Čo je potrebné urobiť?

Prijať samu seba, prijať ostatných ľudí takých akí sú, byť vďačná za to čo mám, za stav v akom som. Necítim sa dobre? Je to v poriadku, konečne som si uvedomila, že je potrebné zastaviť sa, zamyslieť sa nad sebou a zmeniť to čo doteraz robím. Byť vďačná, že som si to uvedomila a len ja sama to dokážem zmeniť.

A teraz k tomu sladkému…

Ak som uvedomelá, mám motiváciu, cieľ a viem akým smerom chcem v živote ísť – že ak sa vo svojom tele cítim príjemne, tak som zároveň šťastná a robím to čo ma napĺňa. Tým pádom mám všetky oblasti v živote v harmónii, to znamená, že ak mám chuť na sladké, tak si vedomé vyberám KVALITU. Napríklad ja, keď mám chuť na sladké, tak si k rannej BIO káveMCT olejom Powerlogy a maslom (aj na kvalite kávy mi záleží) dám kvalitnú čokoládu – na trhu je ich dostatok, len treba otvoriť oči a čítať zloženie (áno priplatím si, pretože si vážim samu seba, mám sa rada a predsa do seba nedám nejaký lacný nekvalitný odpad, ktorý sa tvári ako „čokoláda“)

POZOR, nie je to o pevnej vôli, ale o uvedomení sa!

Definovala som si svoje štandardy (kondícia a zdravie), testujem (jedlo a pohyb) čo mi robí a nerobí dobre. Hlavne o čo mi ide, aby som mala po celý deň energiu! Doprajem si teda kvalitnú čokoládu bez výčitiek. A všetko je v poriadku.

Preto otvorme oči, vyberajme, čítajme zloženie, robme si vlastné sladkosti a ak je chuť dajme si kvalitu. Buďme príkladom svojim deťom. Spokojnosť, šťastie, zdravie vieme ovplyvniť len my.

O tom a viac sa dočítate v mojej knihe Uvedomenie Sa

Majte krásny deň

S pozdravom

Vaša trénerka Veronika

Ak sa vám článok páči, môžete ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku. Ďakujem