Nie je to o chcení!

Po mojom experimente s absenciou cukru som sa rozhodla pokračovať ďalej. Prináša to mnoho pozitívnych reakcii, nie len po fyzickej, ale hlavne psychickej stránke. Cítim sa ako znovuzrodená! 🙂 Ľudia sa ma pýtajú či mi chýba cukor? Ako môžem byť úplne bez cukru? To nie je zdravé, oni by tak nemohli atď… Ja odpovedám – riadim sa len svojim pocitom – intuitívne a dodávam, že som vyradila aj múku a mliečne výrobky 😀 a tým ich už šokujem. Môžem povedať, že moje telo alebo vyššie JA mi naznačilo “áno už môžeš, už si pripravená”, tak som prešla postupne z väčšej časti na živú stravu 1-2x denne (ovocie, zelenina, káva, bylinkové čaje, čistá filtrovaná voda). Mám pocit, že viac ani nie je potrebné môjmu telu dávať.  Prišla som na to, že aj čo sa týka ovocia a zeleniny, je treba dávať pozor na kvalitu, preto si vyberám hlavne lokálne potraviny.

Počula som, že viacerí z vás to začali skúšať. UPOZORŇUJEM to nie je diéta, nie je to ani žiadne obmedzovanie, nič nasilu, ani nič proti vôli. Ak sa rozhodnete to vyskúšať malo by to ísť z vášho pocitu, intuície, vyššie JA vám napovie kedy je vhodné prejsť na takéto stravovanie. Určite to nie je len o takom ľudskom chcení – ja chcem, ja vydržím – to chce len hlava – myseľ, ego, niečo si dokazovať… Jednoducho je potrebné sa s tým vnútorne stotožniť. Mne 21dní zbehlo veľmi rýchlo, brala som to úplne prirodzene, bez násilia, proste úplne normálne.

Po experimente bez cukru som sa rozhodla urobiť takú detoxikačnú kúru. Telo mi tak intuitívne naznačilo, že je to potrebné. POZOR nie za účelom chudnutia! Momentálne mám 56kg (predtým 70kg), telo sa tejto váhe prispôsobilo a cítim sa fantastický. Skôr si teraz telo pýta takú hlbšiu očistu. Keďže dlhé roky som si telo zanášala rôznymi chemikáliami, nezdravou stravou, roky som užívala prehnané množstvo doplnkov výživy na cvičenie a takisto som to preháňala s cvičením čo sa podpísalo na prekyslení organizmu.

S prekysleným organizmom prichádzajú aj negatívne stavy ako napr. kožné choroby, akné, alergie, ekzémy, zlé trávenie, zápcha, pálenie záhy, plesne… a nadmerné cvičenie k tomu vytváralo ešte väčšie kyslé prostredie v tele. Ale je to v poriadku, príjmam to, pretože viem, ktorá časť tela je najviac zanesená a to mi pomáha dostať sa viac do hĺbky problému, ktoré istá časť ukazuje. Viem s tým ďalej pracovať hlavne čo sa týka po psychickej stránke (tam patria rôzne moje nevyriešené vzťahy s ľuďmi -odpustenie atď )

Takže môj jedálniček teda obsahuje hlavne zeleninu a ovocie 1-2x denne– prevažne šťavy, smoothie z ovocia si vyberám hlavne lokálne. Celkovo uprednostňujem viac kyslé a menej sladké ovocie. Pijem bylinkové čaje – šalvia, mäta, materina dúška, echinacea, zelený čaj, zázvorový čaj. Ranný rituál ostáva ráno káva s MCT olejom, po obede bezkofeinová kávaMCT olejom od Powerlogy, do čaju si pridám 1-čl kolagénu od Powerlogy a najnovšie som pridala ešte zelené superpotraviny BLENDEA zmes zeleného jačmeňa, mladej pšenice, chlorellyspiruliny (skvelé detoxikujú organizmus, zlepšujú trávenie, posilňujú imunitu, zabraňujú prekysleniu a obmedzujú pocit únavy). A k tomu čistú filtrovanú vodu bez chlóru, alebo kupovanú čistú neperlivú Rajec.

Keď sa tak zamyslím koľko som toho pojedla predtým, ako som niekedy mohla jesť 5-6x denne 😀 a to som vtedy ešte jedla mäso, ktoré mi ani nestihlo stráviť a už som opäť niečo jedla. Vtedy som sa po obede vždy cítila unavená a bolo mi ťažko a teraz je to úplná pohoda a ľahkosť 🙂 a k tomu skvelý pocit.

Všetko je to len o uvedomení. Tento typ stravovania alebo detoxikačna kúra nie je pre mňa niečo čo musím – ja to tak cítim, že je potrebné a preto nič nerobím nasilu. Ak sa hoci aj dnes rozhodnem, že mám chuť na koláč tak si ho bez výčitiek dám.

Jedno čo stále vravím aj mojim klientom – jedzte to na čo máte chuť, nič si neodopierajte. Telo a vaša intuícia vám samé napoviedia čo si dať a čo nie. Ak idete jesť sadnite si, poďakujte, jedzte v pokoji s pozitívnou energiou a bez akýchkoľvek výčitiek. Ak máte chuť na čokoládu, tak si ju dajte. Ak po čokoláde máte nepríjemne stavy, tak máte predsa možností buď si to uvedomíte a čokoládu prestanete jesť alebo siahnete po kvalitnejšej alebo to prijmete a napriek tomu čokoládu budete naďalej jesť a tie nepríjemne stavy sa vám budú opakovať a vám to vadiť nebude. Je to o vašom rozhodnutí 🙂 veď je to vaše telo. Každému z nás vyhovuje niečo iné.

Riaďte sa svojim pocitom a nájdite si sami čo vám vyhovuje. 🙂

S pozdravom

Vaša trénerka Veronika