DETOX

V tomto článku vám ukážem, čo to vlastne ten detox je, ako si ja detoxikujem svoje telo, prečo je detox potrebný pre naše telo a ako nám môže pomôcť.

Pred pár mesiacmi má potrápili dosť závažné zdravotné problémy, prešla som si všetkými možnými vyšetreniami a odobrali mi neskutočné množstvo krvi, kde napokon aj tak nič nezistili. Čím viac som navštevovala lekárov, tým viac som mala potvrdených diagnóz a o liekoch, ktoré chceli na mne testovať ani nehovorím. Viera v naše zdravotníctvo a pomoc od lekárov ma držala asi 2 mesiace, až som si uvedomila, že tadiaľ cesta nevedie. Vtedy som si dala otázku, ako je možné, že má trápia zdravotné problémy a pritom pravidelne športujem, stravujem sa zdravo, proste robím všetko tak ako mám a predsa tu je problém. Prišla som na to, že treba začať úplne od základov a to tak, že nestačí len cvičiť a stravovať, ale je potrebné si uvedomiť, že naše telo je dlhé roky zanesené rôznymi škodlivými látkami, ťažkými kovmi, chemikáliami, zvyškami liekov či konzervačnými látkami a všetko to sa nám usadzuje v našom tele. V podstate nám celé tie roky nemusí nič byť, ale príde obdobie, kedy stačí, že budeme vo väčšom strese a vtedy sa nám môže zhoršiť aj náš zdravotný stav. Určite to väčšina z vás pozná, pretože aj ja som si tým prešla.

Tak som sa rozhodla, že svoje telo očistím aj zvnútra a spravím si viac mesačný detox, proste čím dlhšie tým lepšie. Medzi superpotraviny, s ktorými môžeme robiť detox patrí zelený jačmeň, spirulina, chlorella, mladá pšenica, rôzné smoothie a pod. Keďže hľadať každú jednu túto super zelenú potravinu v obchodoch je trošku časovo náročnejšie, tak sa mi do cesty naskytla možnosť vyskúšať všetko v jednom a to Blendea, ktorá obsahuje všetky tieto vyššie spomínané super zelené potraviny.

Prvý týždeň som začala 1 odmerkou ráno a tak som postupne zvýšila na 2 odmerky denne. Chuťovo je to v pohode, berme to tak, že je to čisto prírodne takže sladké to nebude 🙂

V čom všetkom vám BLENDEA pomôže?

  • detoxikuje organizmus,
  • zlepšuje trávenie,
  • posilňuje imunitu,
  • zabraňuje prekysleniu
  • obmedzuje pocit únavy

Naše telo je každodenne vystavené škodlivým vonkajším vplyvom a očista sa stáva nutnou súčasťou nášho života. Ľudský organizmus je odolný a pravidelne odvádza nežiadúce látky z tela. Lenže je potrebné si uvedomiť, že ak sme často vystavení stresu, málo spíme a naša strava nie je práve ideálna, tak odolnosť nášho tela voči týmto škodlivým látkam je obmedzujúca. Preto sa môžeme často cítiť unavení a podliehať rôznym chorobám.

Už po pár týždňoch pravidelného užívania sa postupne zbavíme týchto nebezpečných látok v našom tele. Naše telo sa postupne vyčistí, zlepší sa jeho funkcia a navráti sa mu vitalita.

Behom detoxikácie sa môže stať, že sa nám náš zdravotný stav zhorší, môžu sa objaviť kožné choroby, pocit únavy, bolesť hlavy, nevoľnosť, hnačka alebo zápcha. Netreba sa preto znepokojovať lebo všetko to je dôsledkom detoxikácie. Naše telo začne pociťovať určitý zásah, čo preňho znamená zbavovanie sa škodlivín.Tieto stavy sú však len prechodné a netrvajú dlhšie ako pár dni. Reakcia tela je veľmi individuálna a niekto nemusí mať žiadne vedľajšie účinky. To, ale neznamená, že ak nemáte žiadne z týchto vedľajších účinkov, tak sa vaše telo nečistí.

Ja osobne som počas detoxikácie bola veľmi unavená, objavili sa rôzne kožné choroby – svrbenie a cítila som aj bolesti hlavy hlavne dutiny. Ale vždy som to brala tak, že pomáha mi to a proste, tak to má byť. Neberte to, že ” och bože je mi nedobre a boli má hlava, som unavená” , ale berte to, že svojmu telu pomáhate a chcete byť zdraví. Proste všetky tie škodliviny idú z tela von. Ak by to bolo až tak veľmi neznesiteľné, môžete dávky znížiť.

K tomu nezabudnite na pitný režim. Vždy som si myslela, že pijem veľa vody, no opak bol pravdou, nepila som. Až behom detoxikácie som začala piť vodu pravidelne a dokonca o polovicu viac ako predtým. Zrýchlil sa mi metabolizmus, viac som vládala, zlepšila sa mi pleť, prestala som trpieť závratmi, ktoré mi ozaj znepríjemňovali dni a hlavne všade kam som sa pohla. Preto nikdy nezabúdajte na dostatočný pitný režim. Ak hovorím o vode, tak čistú vodu. Neviem akú kvalitu vody máte vy doma, ale my v našom regióne nemáme veľmi dobrú, takže pijem balenú vodu. Na Slovensku je, čo sa týka kvality asi najlepšia Rajec nesýtená a v Čechách Toma Natura nesýtená.

Ak nepijete veľa vody odporúčam začať postupne. Ráno, keď vstanete si dajte 3dcl vody, potom pred raňajkami 3dcl vody, potom 2 hodiny po raňajkách 3dcl vody, pred obedom 3dcl vody, 2 hodiny po obede 3dcl vody, pred večerou 3dcl vody a 2 hodiny po večeri 3dcl vody. Toto je základný pitný režim. Ale pozor, ak cvičíte alebo robíte nejaký šport, mali by ste k tomu ešte viac vody vypiť. Samozrejme aj teraz v lete sa potíme viac, takže takisto viac vody. Skúste si to takto nastaviť a uvidíte, že čím ďalej tým viac sa naučíte piť vodu a bude to pre vás už normálne. Voda vám začne dokonca aj chýbať. A verím, že aj kg, ktoré máte navyše sa postupne zbavíte.

Takže pitný režim a jedna odmerka denne zaistí vášmu telu prísun dôležitých látok pre pevné zdravie.

Začnite svoj deň s BLENDEOU.

Spravila som si aj takéto super zdravé smoothie

Použila som: 

1/2 avokádo

špenát

1 banán

1/4 čl bio škorica od Powerlogy

2-3 dcl vody

1 odmerka BLENDEA

Toto smoothie si môžete urobiť pokojne na raňajky, desiatu, olovrant alebo večeru.

Dobrú chuť a veľa zdravia 

Vám praje 

Vaša trénerka Veronika

Ak sa Vám tento článok páči alebo by mohol pomôcť aj ďalším ľuďom, môžete ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku. Ďakujem