Kde hľadať šťastie?

Kde hľadať šťastie?

V minulosti som si myslela, čiže myšlienky, ktoré som si prevzala, naučila, odžila a aj sa tým presvedčila,  že šťastie je len krátkodobé a nemôže ho mat každý len tak, že byť šťastná je dokonca až luxus.

Ak som niekomu povedala, že som šťastná dokonca sa urazil a závidel mi, pretože si myslel, že som natoľko materiálne zabezpečená, že si šťastie dokážem kúpiť.

Aj ja som tak bola naučená, že materiálne veci sa rovnajú šťastiu. Niekto mi raz povedal, že radšej si nepripustí, že je šťastný lebo v tej chvíli sa mu vždy niečo “zle” stane a už nie je šťastný.

Dokonca, keď poviem úprimne a s úsmevom „som šťastná” mnoho ľudí to pochopí, že sa druhému človeku vysmievam, že ja som čosi viac lebo som šťastná a oproti mne je človek menej šťastný, smutný, nahnevaný, ktorý mi rozprava čo všetko „zlé“ sa mu v jeho živote deje a on očakáva, že mojou povinnosťou je ho ľutovať alebo s nim súhlasiť.

Keď sa ma niekto opýta ako sa mám, odpovedám: „výborne” a dostávam odpoveď, že to už dlho nepočul a je to skvelé, lebo tak to ma byť.

Nehovorím to automaticky vždy, ale hovorím to vždy, keď to tak cítim od srdca.

Čo spôsobujú negatívne emócie už dávno vieme a vieme aj čo s nami robí optimizmus, takže máme na výber – 2 postoje k ľuďom, ktorých stretávame a situáciám, ktoré sa nám dejú.

Vždy sa niečo deje a bude diať, to nezastavíme.

Prijímam čo sa mi deje

Prijímam aj to, že sa na mňa niekto nahneval lebo som neurobila to čo po mne chcel . Som v pokoji, pretože som to tak cítila, aby som danému človeku nevyhovela. V mojom vnútri som pokojná a vyrovnaná – nemám nepríjemne pocity. To, že ten človek sa nahneval je možno drsne povedané, jeho vec lebo sa riadi svojim programom a mal nejaké očakávania. A preto, že ja si vážim samu seba svoj čas, tak nemám byť prečo zodpovedná za jeho emócie.

Niekedy, keď druhému povieme: „NIE, toto pre teba neurobím, alebo s týmto ti nepomôžem” je niekedy lepšie, pretože mu tým robíme službu a on sa tiež takto učí, že nie všetci urobia to čo chce.

Šťastie je ak žijeme intuitívne a s vnútorným pokojom, robíme a konáme od srdca.

Šťastie pre mňa znamená sloboda, sloboda v tom, že sa idem vonku prejsť vtedy kedy mám chuť, keď si uvarím jedlo na aké mám chuť, keď si posedím pri káve s kamoškou, keď si zacvičím, keď si len tak čítam knihu, keď pracujem, keď si len žijem jednoduchý život.

Materiálne veci

Samozrejme materiálne veci sú dôležité no beriem to ako BONUS, teším sa, keď si kúpim topánky na beh, turistiku, ktoré využívam pri sporte, robia mi takéto veci radosť, ale nie sú podmienkou pre to, aby som bola šťastná.

Čo si často všímam nie len u mojich klientov ale aj bežne u ľudí, že práve vtedy ak nejednáme zo svojho vnútra a nie sme vyrovnaní, tak sa to prejavuje v podobe rôznych zdravotných komplikácií a častým príkladom je priberanie.

Robíme a chceme vyhovieť druhým na úkor svojho času, nevnímame svoje vlastne potreby, radšej pomôžeme druhým ako sami sebe. To je neprijatie, nevnímame svoje vlastné potreby, to nie je sebaláska a práve to spôsobuje napríklad aj spomínané priberanie.

Je potrebná sebaláska  

Ak ju máme v sebe, môžeme dávať druhým.

Vážiť si samého seba, určiť si hranice v medziľudských vzťahoch. Ak si vážime sami seba budú si nás vážiť aj ostatní.

No neočakávajme ani to, vždy je dôležité to, čo cítime vo svojom vnútri.

Priatelia, vcíťte sa sami do seba a začnite vnímať svoje vlastne potreby, lebo až keď nastane vnútorná vyrovnanosť, tak potom môže nastať vyrovnanosť vonkajšia (napr. v podobe úbytku tuku atď.)

Krásny deň vám praje

Vaša trénerka Veronika

Aj o tom a viac sa dočítate v mojej knihe Uvedomenie Sa.

Ak sa Vám článok páči, môžete ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku. Ďakujem