Láska, ako ju vnímam ja…

Čo to je? Už ju bohužiaľ často ani nevidíme, lebo sme zabalení vo svojom strachu, chamtivosti, zlosti a to je to čo nám prekáža poznať ju a rozdávať.

Raz sa ma jeden človek opýtal, čo je mojim zmyslom života – bez čoho nemôžem žiť? Tak som sa zamyslela hlbšie a premýšľam čo ma poháňa vpred v tomto živote, čo spôsobuje to, že mám takú chuť do toho života? Všetky tie prvotné veci, ktoré nás môžu v začiatkoch napadnúť ako dom, auto, práca, peniaze, kamaráti, rodina sú OK, ale ja som sa zamyslela tak hlbšie a odpovedala som mu: „Je to pozitívna energia, motivácia a inšpirácia niečo tvoriť – písať, kresliť, niečo vlastné čo ide z môjho vnútra a čo dáva hodnotu aj ľuďom. To je mojim zmyslom života.“ A opýtala som sa ja jeho čo je jeho zmyslom života, odpovedal: „Nemôže žiť bez ženy a športu!“ Pýtam sa: „A čo ak nebudeš mať ženu? Alebo čo ak sa ti nebude dať športovať? Čo potom?“ Odpovedal: „Ale ja to tak myslím, že nemôžem žiť bez tej pravej ženy.“  Že on hľadá pravú ženu, s ktorou bude mať deti, ktoré bude viesť k športu a jeho predstava je, aby robili šport na profi úrovni. Hovorím si hm… pekná predstava 🙂 pýtam sa ho „A čo ak deti nebudú mať vzťah k športu?“ Atď atď …to by sme vedeli rozoberať na dlhšie…

Priatelia a to je práve trochu problém – naše predstavy, očakávania si zamieňame za lásku. Láska je len čistá láska, neexistuje pravá, ideálna žena, je len žena, ktorá má svoje slabé a silné stránky a je už len na mužovi či ich dokáže prijať a s takou ženou žiť a milovať ju aj napriek tomu aká je. A predstava, že ak budem mať pravú ženu, tak sa budem cítiť lepšie, je len niečo čo máme zidealizované. Potom sa sklameme a nadávame aký je to človek lebo nie je to podľa našich predstáv. To sa naozaj deje, je to zo života a je potrebné si uvedomiť fakt, že najdôležitejšie je byť sám so sebou šťastný, rob čo ťa baví, nič neočakávaj, nič nehľadaj, len proste ži, buď vďačný za to čo máš a užívaj si život.

Ak sa objaví strach, zlosť a chamtivosť, tak strácame súcit, lenže láska nám vždy hovorí – poď ja som tu. Každý deň, keď sa na nás niekto usmieva nám ukazuje lásku. Lenže my to nevidíme lebo sme zaslepení strachom .. ako sa z toho dostať?

V našom vnútornom svete je všetko čo vidíme – kvety, ľudia, príroda, zvieratá proste všetko čo je okolo nás. Stačí to pomyselné okno svojho vnútorného sveta umyť a vidieť lásku taká aká naozaj je. Keby nebola láska nebolo by nič. My chceme, hľadáme lásku, lenže láska je tu vždy okolo nás, vo všetkom a všade. Človek potrebuje a chce slobodu a vnútorný pokoj. A ako sa k tomu dostať? Pochopiť sám seba, pochopiť život, pretože my prídeme na tento svet a márnime svoj život strachom, zlosťou , tmou svojich myšlienok – je to len naša nevedomosť lásky. Akonáhle pochopíme lásku, tak odhalíme v sebe súcit.

Zamiluj si svoje telo, svoj život, svoje okolie, ľudí okolo a zamiluješ si celý svet. Láska je len v nás – v srdci.

“Najlepšia láska je tá, ktorá prebudí našu dušu a prinúti nás o niečo usilovať. Tá, ktorá v srdci zažehná oheň a vnesie do duše mier.”

Priatelia, prajem vám veľa lásky 🙂 Majte sa radi 🙂

S pozdravom

Vaša trénerka Veronika

Viac o tejto téme píšem v mojej knihe Uvedomenie Sa, ktorú si môžete zakúpiť priamo u mňa mailom veronika.ocipova@gmail.com , alebo v kníhkupectvách napr. Panta rhei...

Ak sa Vám článok páči, môžete ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku. Ďakujem