+421 908 409 560

Láska, ako ju vnímam ja…

Láska, ako ju vnímam ja…

Čo to je? Už ju bohužiaľ často ani nevidíme, lebo sme zabalení vo svojom strachu, chamtivosti, zlosti a to je to čo nám prekáža poznať ju a rozdávať.

Raz sa ma jeden človek opýtal, čo je mojim zmyslom života – bez čoho nemôžem žiť? Tak som sa zamyslela hlbšie a premýšľam čo ma poháňa vpred v tomto živote, čo spôsobuje to, že mám takú chuť do toho života? Všetky tie prvotné veci, ktoré nás môžu v začiatkoch napadnúť ako dom, auto, práca, peniaze, kamaráti, rodina sú OK, ale ja som sa zamyslela tak hlbšie a odpovedala som mu: „Je to pozitívna energia, motivácia a inšpirácia niečo tvoriť – písať, kresliť, niečo vlastné čo ide z môjho vnútra a čo dáva hodnotu aj ľuďom. To je mojim zmyslom života.“ A opýtala som sa ja jeho čo je jeho zmyslom života, odpovedal: „Nemôže žiť bez ženy a športu!“ Pýtam sa: „A čo ak nebudeš mať ženu? Alebo čo ak sa ti nebude dať športovať? Čo potom?“ Odpovedal: „Ale ja to tak myslím, že nemôžem žiť bez tej pravej ženy.“  Že on hľadá pravú ženu, s ktorou bude mať deti, ktoré bude viesť k športu a jeho predstava je, aby robili šport na profi úrovni. Hovorím si hm… pekná predstava 🙂 pýtam sa ho „A čo ak deti nebudú mať vzťah k športu?“ Atď atď …to by sme vedeli rozoberať na dlhšie…

Priatelia a to je práve trochu problém – naše predstavy, očakávania si zamieňame za lásku. Láska je len čistá láska, neexistuje pravá, ideálna žena, je len žena, ktorá má svoje slabé a silné stránky a je už len na mužovi či ich dokáže prijať a s takou ženou žiť a milovať ju aj napriek tomu aká je. A predstava, že ak budem mať pravú ženu, tak sa budem cítiť lepšie, je len niečo čo máme zidealizované. Potom sa sklameme a nadávame aký je to človek lebo nie je to podľa našich predstáv. To sa naozaj deje, je to zo života a je potrebné si uvedomiť fakt, že najdôležitejšie je byť sám so sebou šťastný, rob čo ťa baví, nič neočakávaj, nič nehľadaj, len proste ži, buď vďačný za to čo máš a užívaj si život.

Ak sa objaví strach, zlosť a chamtivosť, tak strácame súcit, lenže láska nám vždy hovorí – poď ja som tu. Každý deň, keď sa na nás niekto usmieva nám ukazuje lásku. Lenže my to nevidíme lebo sme zaslepení strachom .. ako sa z toho dostať?

V našom vnútornom svete je všetko čo vidíme – kvety, ľudia, príroda, zvieratá proste všetko čo je okolo nás. Stačí to pomyselné okno svojho vnútorného sveta umyť a vidieť lásku taká aká naozaj je. Keby nebola láska nebolo by nič. My chceme, hľadáme lásku, lenže láska je tu vždy okolo nás, vo všetkom a všade. Človek potrebuje a chce slobodu a vnútorný pokoj. A ako sa k tomu dostať? Pochopiť sám seba, pochopiť život, pretože my prídeme na tento svet a márnime svoj život strachom, zlosťou , tmou svojich myšlienok – je to len naša nevedomosť lásky. Akonáhle pochopíme lásku, tak odhalíme v sebe súcit.

Zamiluj si svoje telo, svoj život, svoje okolie, ľudí okolo a zamiluješ si celý svet. Láska je len v nás – v srdci.

“Najlepšia láska je tá, ktorá prebudí našu dušu a prinúti nás o niečo usilovať. Tá, ktorá v srdci zažehná oheň a vnesie do duše mier.”

Priatelia, prajem vám veľa lásky 🙂 Majte sa radi 🙂

S pozdravom

Vaša trénerka Veronika

Viac o tejto téme píšem v mojej knihe Uvedomenie Sa, ktorú si môžete zakúpiť priamo u mňa mailom veronika.ocipova@gmail.com , alebo v kníhkupectvách napr. Panta rhei...

Ak sa Vám článok páči, môžete ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku. Ďakujem