Máte nadváhu? Začnite tu…

Priatelia, trápite sa nad tým ako vyzeráte, že máte nadváhu, chcete schudnúť, ako schudnúť, čo jesť , koľko cvičiť ???… a s podobnými otázkami za mnou chodíte. Nepotrebujem mať papier zo psychológie, aby som vedela, kde sú príčiny. Často krát už pri prvom rozhovore vnímam, čo spôsobilo alebo spôsobuje váš momentálny stav nespokojnosti.

Preto v začiatkoch nekladiem veľký dôraz na jedálniček ani cvičenie, ale skôr si vypočujem aké sú vaše oblasti života. Je potrebné sa zamyslieť. Ak ste čítali moju knihu Uvedomenie Sa, tak viete, že všetko začína v našich emóciách.

Ľudia nepočúvajú

V dnešnej uponáhľanej dobe väčšinu ľudí nezaujímajú vaše pocity lebo každý človek ma dosť svojich vlastných problémov, alebo ich to nezaujíma, a niektorých to aj teší, že máte problémy. Nevadí, každý sme na svojej úrovni duševného vývoja. Je to v poriadku.

Priatelia, už čokoľvek čo sa vám udialo, alebo deje v živote a vy ste k tomu zaujali negatívny postoj – je to len váš postoj! Každá situácia je len situácia a všetko to čo nám prichádza do života je ušité presne na každého z nás. Ľudí akých stretávame, situácie, ktoré sa nám dejú, choroby, atď… sami sme si to vybrali a zvládneme to, inač by sme to nezažili. Len prijať s pokorou, bez odporu, a s radosťou, že som to konečne pochopila. Bez hnevu a otázok –  prečo práve ja? Áno ty! Lebo si si tu prišla niečo vyriešiť. A nie len ty, ale aj ostatní ľudia. Už len tým, že si to uvedomujete ste na správnej ceste.

Zastav sa!

Vždy vravím – zastavte sa! Ste v kolobehu – práca – domov – deti- rodina – povinnosti …. čo tak konečne začať myslieť aj na svoje vlastné potreby? Nemyslím tým, že všetko teraz necháte tak a nebudete sa o nič a nikoho starať, mám skôr na mysli urobiť si raz za čas – najlepšie každý deň priestor len pre seba v podobe ( 30 minút vyložiť si nohy a relaxovať pri káve alebo dobrej knihe, ísť sa prejsť do prírody, alebo niečo podobné pri čom by ste zrelaxovali) na nič nemyslieť a len tak sa nechať unášať tichom, pohodou …

Poslednú dobu často chodím peši, niekedy denne aj 20km, baví ma to lebo autom by som to čo zažívam, keď kráčam prírodou určite nezažila.

Pozitívna energia a tie pocity …    

…to ticho , vlastne nie ticho, ale krásna súhra melódii prírody, ktorá navôkol vydáva nádherné zvuky… a tak si idem a hovorím si, že som uprostred divadla s hudbou života, ktorý nepotrebuje žiadne skúšky… a tak si idem a hovorím si – som šťastná! V tomto prítomnom okamihu, kde si uvedomujem, že som tu, aby som len žila, takým obyčajným životom, s pozitívnou energiou, optimizmom. Nevadí, že až teraz, že až postupne, hlavne že tu a teraz … bez myšlienok, bez  toho čo na to povedia iní, nevadí mi že až teraz , je to v poriadku… čím častejšie som súčasťou tejto krásnej melodickej súhry  tým viac vidím kto skutočné som, že nie len telo, ktoré je vidieť, ale čosi viac, omnoho viac…

 Že ako ?

Zastav sa a započúvaj sa , chod sa prejsť a uvidíš, sadni si a vychutnávaj, vymeň auto za bicykel a pozeraj sa na ten krásny film okolo seba, vymeň betónové steny za stromy, prejdi sa – zastav – zatvor oči a len na chvíľku nemysli – počúvaj hudbu života …

Postupne zistíš kto skutočne si, všetky odpovede nájdeš v sebe, len relaxuj a pozoruj čo sa začne diať , že aj to najväčšie trápenie už nie je trápenie, ale skúška ktorou prechádzaš, skúška ktorú s radosťou prijímaš, pretože už to chápeš, už vieš, že len s pokorou a optimizmom más žiť obyčajný život. Už nepotrebuješ byt najlepšia, už nesúťažíš, už to nie je potrebné… lebo kráčaš na vyšší stupeň, kde láska je tvojou najvyššou hodnotou, lebo ty si ja a ja som ty, a keď milujem teba milujem seba a naopak. Len takto žiť…len si to uvedomiť …len žiť ako Človek.

Že som taká aká som? Že takto vyzerám a že mám kg navyše? NOA ČO? Si to ty originál, prijmi svoj stav, zastav sa a tvoje JA ťa zavedie správnym smerom. Keď prestaneš bojovať a nájdeš riešenie – či už ti do života príde človek, ktorý ti pomôže, alebo ti odpoveď dá pieseň, ktorú nie náhodne počuješ, alebo kniha, ktorú nie náhodne otvoríš alebo text, ktorý teraz nie náhodou čítaš.

Zistila som, že už len rozprávaním po cvičení alebo pri konzultáciách si moji klienti postupne uvedomujú súvislosti. Stačí len počúvať a dať tie správne otázky. Priatelia prajem vám veľa pozitívnej energie.

S optimizmom to ide ľahko.

Pamätaj – všetko je v poriadku 🙂 nie je to „dobré“ ani „zlé“, je to dokonalé také aké je.

Veronika

Ak sa Vám článok páči, môžete ho zdieľať aj so svojimi priateľmi na Facebooku. Ďakujem