Nechajme sa unášať vlastným životom

Priatelia, keby mi niekto pred 10 rokmi povedal, že budem vydávať druhú knihu, písať úvahy, vytvárať videá, fotiť, piecť kvaskový chlieb, lyžovať, skúšať nové veci ohľadom pohybu, robiť besedy s ľuďmi, ísť na týždňovú túru do lesa, nestresovať sa tým, že priberiem a ešte dokonca k tomu maľovať obrazy a omnoho viac, tak by som mu neverila, pretože jedinú vec, ktorú som vtedy robila bol šport, ktorý som brala ako drogu.

Myslela som si, že to takto bude do konca života. Boli to extrémy, ale som vďačná za takú skúsenosť. Je to za mnou a momentálne prežívam neskutočnú radosť z objavovania nových vecí.

Rok 2018 a tento rok 2019  pre mňa znamená obdobie výziev. Začala som skúšať nové veci, aj keď priznám sa, že trošku so strachom v zdravom slova zmysle, ale o to viac s rešpektom a pokorou.

Je to neuveriteľný pocit, je to pocit ako obrovskej blaženosti, šťastia, slobody, tvorivosti, neskutočnej energie, motivácie… len tak, nie pre uznanie vonkajšieho sveta, ale len tak pre seba.

Bez akýchkoľvek vizualizácii o lepšej budúcnosti. Celkové vymanenie sa z nastavenej spoločnosti, ktorá udáva smer všetkým bez rozdielu.

Je mi jedno kto čo na to povie, lebo je to pre mňa vyslobodenie, ktoré som si vlastne sama nastavila minulým spôsobom života.

Uverila myšlienkam a riadila sa cudzím presvedčeniami. Nekonvenčný pohľad na život mi otvára nové možnosti sebarealizácie bez egoizmu.

V mojej druhej knihe sa o tom dočítate ako sa dejú veci aj bez akéhokoľvek ľudského chcenia. My sme len pozorovatelia toho celého diania a jedinú vec, ktorú môžeme ovplyvniť je ako sa na situácie, ktoré sa nám v živote dejú rozhodneme. Všetko k nám prichádza či už to chceme alebo nechceme, jednoducho všetko príde a nás jedine ovplyvní to ako na situácie zareagujeme. Optimizmus je predsa len príjemnejší a život je omnoho krajší, zábavnejší a takýmto prístupom sa to všetko odzrkadľuje aj na našom tele.

Prestala som myslieť na to či sa z toho čo robím uživím. Proste som tie myšlienky prijala, ucítila som doslova takú ľahkosť a vrhla sa na skúšanie nových vecí. Ľudia hovoria: „Veronika ty si multitalent.“ A ja hovorím: „Nie ja som len začala žiť podľa toho čo sa mne páči.” Len tak, napadne ma, že chcem vyskúšať maľovanie tak bez rozprávania to každému navôkol som si kúpila farby štetce a plátno a začala. Načo o tom rozprávať, že? Ľudia radi veľa a často rozprávajú no činy žiadne. Alebo rozhodnem sa ísť cvičiť? Tak oblečiem sa teraz hneď a idem bez toho aby som o tom najprv rozprávala. Často nás ovplyvnia presvedčenia ako: „V našej rodine nikto nebol umelec, ani ty nebudeš.“ Je to v poriadku, ľudia majú právo vyjadriť svoj názor. Len záleží na nás ako na takýto názor zareagujeme. Môžeme si vybrať buď uveríme a budeme sa riadiť stále niekým, kto nám vraví len podľa svojich skúsenosti čo sa môže a čo nie, alebo sa necháme viesť svojou vlastnou cestou, ktorú už máme určenú. Pamätajte – všetko je v poriadku aj keď sa deje čokoľvek.

Priatelia prajem vám krásny deň a veľa optimizmu

S pozdravom

Vaša trénerka Veronika