Nepečený tvarohový cheesecake s banánom a jahodami

Začalo nám oficiálne leto a s ním samozrejme aj chuť na rôzne lakocinky. Čo tak si dať niečo zdravé, jednoduché a rýchle na prípravu a zároveň aby nás to aj trošku osviežilo? Tento tvarohový cheesecake s banánom a jahodami je proste bombastický. Dokonca aj naši doma, ktorí veľmi tieto typy zdravých koláčov neobľubujú si fakt pochutnali. Mne sa ušiel len jeden kúsok 😀

Nepečený tvarohový cheesecake s banánom a jahodami

Potrebujeme:

2x 250g jemný tvaroh

2 banány

jahody (asi hrsť)

kokosový cukor

1 balenie BEBE keksy tmavé

obyčajné maslo cca 100-150g

POSTUP:

Bebe keksy rozmixujeme, pridáme roztopené maslo, zmiešame a natlačíme do tortovej formy, ktorú sme si predtým vystlali papierom na pečenie.

250g tvarohu zmiešame s rozmixovaným 1 a pol banánom, pridáme kokosový cukor, množstvo podľa toho aké sladké to chcete mať.

Druhý 250g tvaroh zmiešame s rozmixovanými jahodami (tak aby nám zopár ostalo aj na vrch ako ozdoba), pridáme kokosový cukor.

Na korpus, ktorý sme si urobili z Bebe keksov dáme banánovú vrstvu a potom ďalšiu na vrch jahodovú vrstvu, ozdobíme zvyšným banánom  jahodami a dáme do chladničky aspoň na 3 hodiny, aj na viac môžete dať.

Dobrú chuť vám praje

Vaša trénerka Veronika 

Ak sa vám recept páči alebo by mohol zaujať aj ďalších ľudí, môžete ho zdieľať aj so svojimi priateľmi na Facebooku. Ďakujem 🙂