POWER CAMP – Zážitok, na ktorý tak skoro nezabudnem!

POWER KEMP JÚN 2018 Lazy pod Makytou

V júni 2018 som absolvovala 3.dňový kemp, ktorý sa konal na chate v Lazoch pod Makytou. Zišli sme sa skvelá partia ľudí na čele s organizátormi ako zakladateľ značky Powerlogy Dušan Plichta, ultra bežci pod značkou LAZY RUN Peter Brestovanský (Bresťo), Martin Seker (Seko) a inštruktor Wim Hof metódy Martin Tham . Už tieto mena mi prezradili, že ide o kvalitné informácie a toto som si jednoducho nemohla nechať ujsť! Moja intuícia ma nesklamala a som veľmi vďačná, že som tento kemp absolvovala.

O čom to celé bolo?

Písať o všetkom do detailov by bolo nadlho, tak uvediem “len” to z čoho som mala najväčší zážitok, aj keď všetko bolo super. Zistila som, kde sú moje silné a slabé stránky, na čom je potrebné popracovať a dozvedela som sa čoho je človek schopný ak prekoná svoj vlastný strach, ktorý ani neexistuje.

Hneď ráno po zobudení sme mali s Martinom Thamom dýchacie cvičenie, ktorým nás sprevádzal hrou na svojich hudobných nástrojoch. Bolo to skvelé a v súčasnosti to už aplikujem vo svojej rannej rutine.

Po tomto cvičení nám Dušan urobil power coffee s MCT olejom, bio maslom alebo ghee maslom. Ku káve sme mali na ochutnávku novinky v Powerlogy – na jemno vymixovaný mandľový krém, potom krém kešu+kokos – to mi veľmi chutilo a vylepšený lieskový krém bol ešte väčšia topka. K tomu test tyčiniek 70% horká čokoláda s mandľami a 90% horká čokoláda s MCT olejom. Jedným slovom ENERGIA! Páčilo sa mi, že nám Dušan počas prípravy kávy vysvetlil ako nám takáto kombinácia môže pomôcť a naštartovať, pred tréningom alebo v práci.

Po káve a Dušanovej prednáške si pre nás Bresťo a Seko pripravili 13km beh v neďalekých kopcoch. Na beh sme testovali bežecké topánky La sportiva, v ktorých som sa postupne cítila OK – chcelo to len zvyk. Počas behu som šla v rámci svojich možností. V krízových situáciách som využila dýchacie cvičenie, ktoré nás naučil Martin Tham. Naša skupina počas behu vytvárala obrovskú energiu a aj to prispelo k tomu, že som došla do cieľa. Po 2,5 hodinovom behu som bola príjemne unavená a už aj hladná.

Najlepšie jedlo

Predstavte si ten pocit, keď docvičíte – endorfíny, ešte k tomu máte pocit hladu, sadnete si a začnú vám nosiť samé nie len chutné, ale aj výživne jedlá – ÁNO na Power kempe REALITA! Ten pocit ani slovami neopíšem 😀 polievka a 3 chody…

napríklad …

Cviklovo-paradajková polievka s bio ovčím syrom

1.Thajské kari s ryžovými rezancami, mandľovým maslom a tempehom

2.Pečené batáty, hokaido, cvikla s pečeným cesnakom a ovčím syrom

3.„Bryndzové halušky“ Karfiol s bio bryndzou a opečenou slaninkou

… a to som napísala len jeden deň – obed, ktorý naozaj klobúk dole – Bresťo a Seko ste super! 🙂

Dušan sa postaral o kvalitné výrobky z Ekofarmy Važec, ktoré sú výýýborne a kupujem si ich aj u nás v Prešove. Milujem ich bryndzu 🙂 Jednoznačne odporúčam ak chcete kvalitu.

Po obede sme mali čas na oddych, regeneráciu alebo len na také rozprávanie, pretože podvečer nás čakal ďalší program – otužovanie v ľadovej vode a skok z výšky na hrazdu. To som ešte netušila čo ma čaká 😀

2 minútové otužovanie

Priznám sa, že som vo svojom živote do ľadovej vody nevošla, maximálne som ponorila nohu alebo prežila pár sekundovú studenú sprchu na kúpalisku.

Chce to prípravu!

Pred tým než sa ide do ľadovej vody nás Martin naučil ako máme dýchať a sústrediť sa. Hlavne bez strachu a podobných negatívnych emócii. Poviem vám, že som pred tým bazénom chytala infarktové stavy 😀 bola som presvedčená, že to nedám! Po pár minútach prípravy (stále som váhala – ísť – neisť?) som teda vošla do vody, zo začiatku nič, ale keď som už ľahla zmocnil sa ma nepoznaný pocit akoby krč, ktorý vám nedovolí poriadne roztiahnuť a nadýchnuť sa do pľúc. Martin bol stále pri nás a viedol nás. Ihneď som začala dýchať a dalo sa to. Až, keď mi Martin oznámil, že mám už 1 minútu za sebou, uvoľnila som sa a začala si to pomaličky aj užívať. Po 2 minútach som vyšla z vody a ten pocit energie, teplo, a hlavne, že som ten strach prekonala, ktorý je len v mojej hlave, to sa ťažko opisuje – to treba zažiť!

Po tomto zážitku si hovorím, že najväčšia výzva je za mnou, tak teda poďme na ten skok z výšky na hrazdu. To som nevedela čo ma čaká 😀

Pri skoku z výšky na hrazdu som bola istená lanom, no zdola sa to nezdalo byť tak vysoko ako keď som už bola hore a bolo sa treba pustiť rebríka a skočiť 😀 Po viac než 15 minútovom presviedčaní, aby som skočila, že sa mi nič nestane lebo som istená, si hovorím sama sebe: Veronika, nerob tu divadla, skoč a máš to za sebou, už je skoro tma tak do kedy tu budeš viesť svoj dialóg, že skočiť – neskočiť? Aj som si hovorila, že radšej by som do toho ľadového bazéna vošla holá ako tu toto skočiť 😀 a tak som nakoniec prekonala svoj strach a skočila!

Opäť energia a endorfíny, že som to dala a prekonala strach, ktorý vlastne ani neexistuje, lebo je to len nejaký môj program z detstva, keď vám buď rodičia alebo niekto povedal, že „tam nechoď lebo spadneš a pod.“

Človek je schopný dokázať aj spočiatku neprekonateľné veci – ak tomu sám verí, tak to dá! Som úprimne rada, že som to absolvovala.

Večerná pohoda

Po týchto zážitkoch, na ktoré tak skoro určite nezabudnem sme si mohli vyskúšať chôdzu a beh na boso v prírode. Medzi tým niektorí ostali pri chate, pretože Dušan pripravoval španielsku špecialitu s názvom Paella.

Bolo to naozaj zaujímavé behať na boso po lúke. Zistila som aký som pohodlný človek v topánkach 🙂 Moje nohy nepoznajú chôdzu na boso a nie to ešte beh. Bol to takisto zážitok, tam zistíte aký je rozdiel a ako dostupujete na nohu v topánke a na boso. Ďakujem bolo to skvelé vyskúšať si to a od teraz ak bude možnosť budem viac chodiť bosá 🙂

Dušan a paella

Keď sme sa vrátili Dušanová Paella už bola skoro hotová. Počas celého kempu som si všimla, že Dušan kladie veľký dôraz na kvalitu a detaily čo bolo vidieť nie len pri tomto jedle, ale vo všetkom čo robí.  Užíval si to a ja som konečne pochopila čo si on predstavuje pod pojmom gastro zážitok. Bolo vidieť, že do varenia dáva nie len kvalitné potraviny, ale hlavne svoje srdce. Paella bola vynikajúúúca a k tomu sme si dali kvalitné vínko. Jednoducho, nemám slov – treba zažiť!

Bubnovačka na záver!

Martin Tham si so sebou priniesol aj rôzne hudobné nástroje a pri pohári vínka sme si vytvorili perfektnú energickú no zároveň pohodovú atmosféru. Nič podobné som nezažila, preto to bol pre mňa veľký zážitok.

Zhrnutie…

Power kemp ma veľmi motivoval! Páčilo sa mi, že vždy po jedle sme mali čas na spoločné debaty, ktoré boli pre mňa veľmi poučné. Mám nové informácie ohľadom stravovania a pohybu, ktoré určite využijem aj vo svojej práci s klientmi. A samozrejme nie len to, spoznala som skvelých ľudí s podobnými záujmami, s ktorými ostávam v kontakte a verím, že sa ešte stretneme 🙂

Ďakujem Dušanovi za príležitosť byť na kempe a že sa o nás tak skvelé staral. Veľká vďaka patrí Brestovi a Sekovi za to, že nám varili najchutnejšie jedlá aké som jedla prvý krát. Takisto veľká vďaka celej skvelej partii. Ste SUPER!

Priatelia aj vy by ste to chceli zažiť, naučiť sa novinky v oblasti stravovania, pohybu,prekonať svoj strach a k tomu zažiť poriadnu dávku adrenalínu? Tak poďte na ďalší kemp, ktorý bude už v Auguste  – viac info TU

Spájajme sa, vzdelávajme sa a makajme na sebe!

S pozdravom

Vaša trénerka Veronika

Ak sa Vám článok páči, môžete ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku. Ďakujem