Prečo niekto priberá a niekto nie?

Myšlienkové nastavenie

Ľudia sa ma pýtajú ako je možné, že niekto môže jesť veľa a nepriberie a niekto aj z mála priberá?

Na to je jednoduchá odpoveď …

Z vedeckého hľadiska by sme mohli povedať, že majú odlišný metabolizmus, inak pracuje trávenie, enzýmy, žľazy a podobne … áno to je pravda, ALE… prečo to tak je? Lebo máme rozdielne MYŠLIENKOVÉ NASTAVENIE.

Ten kto stále rieši kalórie, kto sa obmedzuje, kto pred, počas alebo po jedle pociťuje vinu, výčitky, že to zjedol, že to nemôže – odporuje sám sebe a kde je odpor nie je vyrovnanosť a preto sa celý systém v tele prispôsobí napríklad na priberanie tuku. Nie je možné, aby najprv nastali fyzické zmeny a až tak myšlienky.

A ten kto si dopraje aj dvojíte porcie a nepriberá ma zase svoje myšlienkové nastavenie.

A čo z toho vyplýva? Prijať samu seba taká aká som, prijať aj to ako premýšľam aj tie výčitky, ktoré prežívam a uvedomiť si čo to so mnou robí. A postupne nastanú zmeny a vy už automaticky vyberáte také potraviny a taký pohyb, ktoré vášmu telu neškodia. Už vedome cítite, ktoré potraviny vám čo spôsobujú. Napríklad konzumácia múky- pečivo vás utlmuje, unavuje, nafukuje, ťažko trávi, tak si vedome vyberáte náhradu alebo prestanete jesť takéto potraviny. Nie náhodne natrafíte na knihu, článok alebo stretneme niekoho kto vám niečo o tom povie.

Aj čo sa týka pohybu, už vedome cítite, že napríklad beh po asfalte vám nerobí dobre na kolena, tak začnete behať niekde v lese alebo si kúpite topánky určené na takýto povrch alebo si nájdete inú aktivitu. No v prvom rade beh alebo akákoľvek aktivita vám robí radosť a to je vaším cieľom.

Pamätajte ak je vnútorná vyrovnanosť – sebaláska a prijatie, tak v tom prípade nastáva aj vonkajšia vyrovnanosť – úbytok tuku.

Priatelia prajem vám krásny deň

Vaša trénerka Veronika

O tom a viac si môžete prečítať v mojej knihe Uvedomenie sa.

Ak sa Vám článok páči, môžete ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku. Ďakujem