Prečo sa nám dejú zlé veci?

Priatelia každému z nás sa niečo deje, niekto priberá a nenávidí svoje telo, niekto ma konflikty v práci, niekto má problémy vo vzťahu, ľudia mi hovoria, že okolo nich sú sami negatívni ľudia …

Často konanie iného človeka súdime podľa toho ako to vidine my , ak nám niekto niečo vykonal buď to vidíme ako dobré alebo zlé – ŽIJEME V DUALITE.

Prečo si myslíme, že nám ľudia spôsobujú zlé veci? Prečo sa cítime zle? Hodnotíme, že táto situácia je zlá a táto naopak dobrá. Posudzujeme človeka, že robí to a to a ani ho nepoznáme. Prečo to tak vidíme ?

Ľudia mi vravia: „Veronika, to čo píšeš je pekné, také na pohladenie duše, ale realita je iná! V práci negatívni ľudia, nič sa nedá, je ťažké si povedať, že všetko je OK a nič sa ma nedotkne.“

Aj na to odpovedám – všetko je OK. Prečo aj napriek tomu? Lebo sme tam, kde máme byť, pri ľuďoch, ktorí nám ukazujú tie naše „slabé miesta“, ktoré je potrebné si vyriešiť – prijať bez odporu a s pokorou. Lenže my to vidíme, že nám ľudia robia zlé. To nie oni. To my sami si to robíme!

Včera som si pozrela film Chatrč a tam bol tento dialóg

Pýta sa Boh človeka…

Na koľko si sám veríš, že dokážeš rozoznať dobro od zla?

Človek: To je jednoduché.

Boh: A dobro ty posudzuješ na základe čoho?

Človek: Že mi to prospieva alebo tým čo ich mám rád.

Boh: A zlo?

Človek: To mi škodí, mne alebo mojim blízkym.

Boh: Takže ty si v pozícii sudcu?

Človek: To asi som.

Boh: Zmýlil si sa niekedy alebo si časom zmenil názor?

Človek: áno

Boh: Lenže na zemi žije miliarda ľudí a každý z nich sa takto sám rozhoduje čo je dobre a čo je zle. A keď sa tvoje dobro stretne so zlom tvojho blížneho vznikne z toho spor. Vypukne krutý boj, pretože každý si sám hrá na Boha. K tomu, ale ty stvorený nie si, byť na to sám.

Priatelia, Boh, moje JA, vedomie, vesmír alebo nazvite si to ako vy chcete je v každom z nás, len tým, že žijeme v dualite ho nevidíme – nevnímame – necítime. Všetci sme jedno. Ty si ja a ja som ty.

Nie je to dobré ani zlé, je to dokonalé také aké je.”

Praje Vám krásny večer

Vaša trénerka Veronika

Viac o tom a viac píšem v mojej knihe Uvedomenie Sa, ktorú si môžete zakúpiť v kníhkupectvách alebo aj priamo u mňa cez email: veronika.ocipova@gmail.com

Ak sa Vám článok páči, môžete ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku. Ďakujem