Tajomstvo zdravého a silného tela

Už som veľa krát písala čo jesť, koľko toho jesť a ako často. Každý človek je iný a nie na každého platí to isté. Niekto ráno neraňajkuje a niekto zase bez raňajok ani z domu nevyjde. Niekto je závislý na sladkom a niekto na slanom. Niekto sa nevie dojesť počas dňa a niekto pre zmenu skoro vôbec neje. Tak sme naučení možno odmalička, možno nás “prinútila” práca, možno naša lenivosť, že namiesto toho aby sme si spravili steak so zeleninou tak sa radšej zastavíme v mekáči na hamburger. Veď nemáme čas. Ešte raz to pripomeniem času máme všetci rovnako. Dnes máme tak veľa možností ako sa stravovať … môžme si len vybrať – stravovanie doma, v reštike alebo dnes vám dokonca jedlo privezú až priamo domov. Je len na nás ako formu si vyberieme a hlavne je len na nás či sa budeme stravovať zdravo alebo si vyberieme nezdravé jedlo.

Aj v reštike a aj formou donášky sa dnes už môžte stravovať zdravo. Dnes už skoro v každej reštaurácii nájdete aj zdravšie varianty obedového menu. Stačí si len vybrať. Mne sa veľmi páčia podniky, ktoré sa zameriavajú na kvalitu jedla, v Prešove je to Pilsner Urquell v Maxe, Papas  a Zwicker – tieto tri podniky sú pre mňa top v Prešove … Zwicker je čo sa týka prostredia asi najkrajší – príjemné prostredie a obsluha super. Ak si hovoríte, že toto je pre vás drahé tak nemusíte, zdravé jedlo si viete uvariť aj doma a lacnejšie, ale ja osobne si za kvalitu zaplatím viac, veď je to odmena pre  moje telo, ktoré vyšťavujem na tréningoch. A ak chcem veľa zo seba vydať, tak musím aj telu poďakovať a dodať mu čo najlepšie a najkvalitnejšie jedlo.

A čo sa týka donášky – pre tých čo fakt nemajú čas variť alebo varenie nie je to čo ich baví tak určite vyskúšajte tzv. krabičkové stravovanie, kde vám v určitej hodine na určené miesto dodajú zdravé jedlo na celý deň. Takto ušetríte veľa času a môžte sa venovať svojim veciam.  Určite odporúčam.

Ak sa stravujete len doma tak to máte možno aj lepšie. Viete čo jete tak už sa len zamerajte na zdravé potraviny. Ja sa z väčšej časti stravujem doma a vyberám si len tie najlepšie potraviny. Ale pozor nemyslíte si, že všetky peniaze dávam len na potraviny, určite neskrachujete, len treba vedieť nakupovať s rozumom a kupovať len potraviny, ktoré sú zdravé. Ja keď sa tak pozerám čo ľudia okolo mňa nakupujú tak zisťujem, že ja platím oproti ním oveľa menej.

“Nerozumné nakupovanie nezdravých potravín stojí oveľa viac ako nakupovanie zdravých potravín.” Veronika 

Stravovať sa dá ozaj chutne a zdravo.Na obrázku je príklad môjho celodenného stravovania. Raňajky – Smotanovo-tvarohový pohár s čučoriedkami , desiata – praženica so syrom a zeleninou, obed – počas dňa som nemala čas byť doma tak som sa zastavila v reštike a dala som si bravčovú panenku s cviklovo-zemiakovým pyré a grilovanými cherry paradajkami, olovrant – zdravý domáci cheesecake s bio kávičkou od Powercoffee a večera bola už doma a to kurací steak na zeleninke. Vidíte dopriala som si aj sladké, keďže som na tom závislá (priznávam 🙂 ) tak nejak podobne sa stravujem dennodenne , snažím sa to meniť aby som stále mala pestrú zdravú stravu. Výnimočne si doprajem aj klasické nezdravé jedlo ako pizza, ale to fakt raz za čas. Preto dnes je toľko tých možností a je len na nás čo si vyberieme. Je to naše telo a všetko čo zjeme ovplyvňuje to ako sa budeme cítiť a vyzerať. Tak prečo sa necítiť skvelé a vyzerať krásne?

Majte krásny a úspešný deň

Vaša trénerka Veronika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.